Prihláste sa alebo si vytvorte účet

Prihlásenie

Registrovať sa

Odkaz na nastavenie nového hesla bude odoslaný na váš email.

Vaše osobné údaje budú použité na podporu vášho zážitku na tejto webovej stránke, na spravovanie prístupu k vášmu účtu a na iné účely opísané v pravidlá ochrany súkromia.

Halušky sú naša láska

Kto sme?

Iná haluška je koncept tradičného slovenského bistra, ktorého hlavným produktom sú ako inak – halušky. Pozor, nie iba bryndzové! Tak ako má Taliansko špagety, Japonsko sushi, Mexico tacos, máme aj my Slováci svoju cestovinu – halušky. Tie sa dajú pripraviť na množstvo chutných slaných aj sladkých spôsobov v kombinácii s chuťami od výmyslu sveta. A presne toto v Inej haluške robíme. Zobrali sme našu slovenskú cestovinu, na ktorú ako slováci môžeme byť právom hrdí a pripravujeme ju na spôsoby, ktoré by ti možno ani nenapadli.

Začínali sme v centre Trnavy, kde nás nájdete doteraz na Františkánskej ulici 21. Naše recepty Vám chceme čoskoro priniesť aj do ďalších miest a verte, že tvrdo na tom pracujeme.

RecepTÚRA - naša cesta za inou haluškou

S nápadom otvoriť si haluškáreň sme sa pohrávali už dávnejšie, no naše horáky sa nám podarilo rozpáliť až na konci októbra roku 2019. Ako študenti sme mnohokrát túžili po niečom rýchlom, chutnom a cenovo dostupnom jedle. Na výber sme mali len medzi pizzou, kebabom, neskôr možno burgerom, a keď sme mali chuť na niečo, čo nám pripravovali naše mamy a babky – halušky – tak sme moc na výber nemali. Vlastne sme sa k čerstvým haluškám veľa krát nedostali vôbec. To sme tak samozrejme nemohli nechať.

Dnes môže u nás každý ochutnať halušky podľa vlastnej chuti. V našej kuchyni nájdete klasiku v podobe bryndzových halušiek, strapačiek, paprikášu či maďarského gulášu, ale aj netradičné chute, napríklad špenátové halušky s nivovou omáčkou a kuracím mäsom, alebo halušky s omáčkou zo sušených rajčín, prosciuttom, olivami a parmezánom (tzv. Talianske). A je toho, samozrejme viac. Proste nás baví kombinovať tradičné spôsoby s netradičnými chuťami.

Myslíme aj na bezlepkáčov a všetky naše jedlá vieme pripraviť aj v bezlepkovej verzii. Naše originálne recepty sú srdcom a dušou našej haluškárne. Pred otvorením sme venovali veľa času a úsilia testovaniu a zdokonaľovaniu jednotlivých receptov, aby sme vám mohli ponúknuť len to najlepšie. Bolo to obdobie experimentovania a hľadania dokonalých kombinácií, ktoré nás donútili kúpiť si širšie oblečenie.

Niektoré z nich sme už mali premyslené od začiatku, no iné – tie netradičné – vznikajú spontánne pri rozhovoroch o jedle. Rádi totižto pretvárame klasické jedlá do podoby halušiek, pretože veríme, že halušky môžu byť viac než len zemiakové cesto. Dajú sa
vytvoriť z hocičoho a takisto sa môžu kombinovať s rôznymi prílohami a omáčkami. A presne o tom je náš podnik.

Vitajte v našom svete zvanom INÁ HALUŠKA.

Benefity

Originálna receptúra

Sladké i slané kombinácie

Možnosť bezlepkovej verzie

Každý deň čerstvé

Pridajte sa k spokojným zákazníkom

 • RioFpv SK

  21.6.2023

  5/5

  Výborný originálny nápad a vynikajúce halušky. Vyše pol hodiny sme sa prechádzali po centre a vymýšľali kam sa ísť najesť. Už sme mali dosť pizze, burgrov, kebabov, syrov, ázie, cestovín aj rezňov a presne niečo takéto sme hľadali. Túto malú haluškáreň sme našli úplnou náhodou a určite sa sem ešte vrátime!

 • Peter T.

  25.5.2023

  5/5

  Jedno ducho skvelé.
  Obsluha príjemná a ochotná.
  Celý výber jedla je zameraný na halušky. Halušky si viete dať od tradičných bryndzových, cez halušky s paradajkami, prípadne verziu ,,strapačky“ alebo halušky na sladko s grankom.
  Keď si nebudeš vedieť vybrať obsluha ti vždy rada poradí.
  Skvelý a čistí podnik v ktorom sa cítim vždy skvelo.

 • Ivana M.

  21.3.2023

  5/5

  Výborne halušky či na sladko či slano. Škoda , že sa momentálne nedá posadiť v reštaurácii.

 • Zuzana Ď.

  2.3.2023

  5/5

  Asi najlepšie halušky aké som kedy mala (prepáč babka 😊👍)

Vždy v kontakte

  Odoslaním súhlasím zo spracovaním mojich osobných údajov za účelom vybavenia môjho dopytu. Viac v sekcii Ochrana osobných údajov.

  logo